Caner İLBARS Menu

Link:

Jelatinli insanlar ve dostlukları

Sevgili Arkadaslar ,

İnsanlar da jelatinli ambalajlarda sunmuyorlar mı kendilerini bizlere? İnsanlar da dostluk ve muhabbet aklın yarısıdır. Samimiyet! Evet, galiba anahtar kelimeyi buldum. Bugünlerde, yoksunluğunu hissettiğim duygu bu olmalı. Yeni fikirler üretemememin sebebi, zihnimin mevcut olanlarla yetinmesinin…

Güven sancısı çekiyorum ki en çok samimi düşüncelerime dem vuruyor bu durum. Artık büyük çekincelerim var tanımadığım insanlara dair. Ve maalesef önüne geçmekte zorlandığım ön yargılar oluşmaya başlıyor bir bir.

klişe ve insanlar arasında uçurumlar açan düşünceler gibi.Kimlerin suratlarındaki ifadeler maskeli?

İyi insan, dost bildiklerinin dost olmadığını öğrendiğinde onlara hala dostluk gösteren insandır. …

sevgili arkadaslar;

şimdi size bu jelatinli insanların tanımını anlatmak istiyorum..

hepimiz hayatımız boyunca süslü ,pahalı görünen renkli hediye paketleri görmüşüz ve bunlara sahip olmayı istemişizdir.Bu paketler ne de olsa özeldir yada biz öyle düşünürüz.Ama paketi açıp içini gördüğümüzde çoğunlukla hayal kırıklığı yaşarız.Asla hayal ettiğimiz şey çıkmaz paketten.O gösterişe ve jelatine aldanmışızdır.

İnsanların da çoğu böyle jelatinli değil mi? Baktığınız da ne özel,ne hoş diye düşündüğümüz insanların çoğu aslında içi boş ve bizi hayal kırıklığına uğratacak tavırları olan ,kaba ve hoyrat insanlar olarak çıkmıyor mu karşımıza?

Dostluklarına inanıp açıyoruz kendimiz ama bir bakıyoruz ki sahte bir paket….

Kendisine ve çevresine yalan söyleyenm,egoları ile hareket edip aslında olduğundan farklı görünen ,kendileri de dostlukları da jelatinli kaç insan tanıyorsunuz.?

Haydi gelin tartışalım ve kimler jelatinli,kimler gerçek hayatımızda paylaşalım…

  • *Sevgili ziyaretçi, konu hakkındaki düşüncelerini yukarıdaki formları eksiksiz doldurarak bizimle paylaşabilirsin...