Caner İLBARS Menu

Link:

Neredeler ustam ?

Yok ki kimse neredeler be ustam yorupta büzüştürüp de yok oldular be usta …Ne dersin usta aile mi dersin, dost mu dersin, arkadaş mı dersin, sevgilimi dersin ustam ?

Neredeler be ustam gözünden yaş akıyorsa nasıl izin veriyorlar ustam izini geç neden yoklar yanında neden sebep oluyorlar ?
Anne diyiceksin anne yuva kuran değilmidir ustam ? Baba diyiceksin baba evin direği degilmidir ustam ? Sevgilin, eşin diyiceksin  sevgilin yüreğini hoş tutan değilmidir ustam, Dost der gibisin dost en kötü gününde yanında olan değilmidir ustam. Dostluklarda ayağa düştü be para dostluğu menfaat dostluğu geldi yerine. Var mı paran yanında birilerini görmen için ? Yoksa yoktur kimsen ustam din iman para olmuş.. Parasız insan sevilmezmiş değer vermezlermiş ona, paran ile iyiliğin ölçülür olmuş artık.” Oluuuum çocuğun cebinde 100 TL olsa çıkarır verir öyle delikanlı çocuk ” diyorlar artık . Kimsenin umrunda değilsin artık eskiden mahallede evden aldığın yarım ekmeği paylaşacağın çocukluk arkadaşların vardı. Hep birlikte yedikten sonra tekrar birlikte oynar birlikte yerlere düşer birlikte kavga ederdin. Şimdi paylaşmaya kalkıyorsun sadece paylaştığında varlar. Cebin boş ise yanında boş artık ustam. Şimdi ki kızlar bmw si range rover ı olanlarla dostlar sözümü yanlış anlama usta dost derken dost hayatı işte ustam. Onun yanından çıkıp başkasının yanında soluk alacak kadar iğrençleşmişler artık. İnsanlar birbirinin kanını sömürmeye doymuyor ustam biride çıkıp yeter artık yeter be kardeşim demiyor. Eskiden el ele tutuşmaya korkan kız şimdi ilişkiye girip çıktıktan sonra amaaaan boşver türkiyede kimse mi kalmadı artık kimse önem vermiyor evleniriz biriyle deyip yaşayan insanlarda var ustam ve bunu hiç bir şey gibi görüp onları kabul eden erkeklerde ! Namusta artık ayaklara düştü anlayacağın.

Bir arkadaşın olur ustam dost görürsün inanırsın ama gün geçtikçe görürsün keriz sanar seni aptal yerine koyar menfaatleri için dostum demiş sana. Gücenirsin, dostmu var dersin ? Tüm güvenin bitmiştir herşeyiyle.. Arkadaşım canım dediğin insan sevdiğin kıza göz dikebiliyor artık namusunu emanet edemiyorsun kimseye ustam.

Akrabalar var birde, akbaba olarak tanınıyorlar artık. Buradan sövmeye başlasam sabaha kadar susmam. Akraba diyorsun ya kanım diyosun düşmen için yol gözlüyorlar. Birşeyin mi sahibi oldun aman haa olma yapılmayan dedikon mu kalmıyor değen gözmü kalmıyor hangisini söyliyeyim ustam ? Hastalanıp yataklara düştüğünde onlarda yok ustam düşün kimsenin haberleri dahi olmuyor. Artık bayramlarda el öpmelerde kalktı onun yerini yatmalar tatiller başladı herkes bayram akraba ziyaretini artık işten kaytarmak yatmak olarak görüyor …

Sevgili nedir be ustam ? Can, ömür, yarınının hayalini kurduğun insan değilmidir ? Bence öyledir ustam. Bir insanın sevdiği neden olur ustam ? Gün geçirmek için mi sadece ? Bende bir hata varsa karşı taraf düzeltmez mi bunu onda ki hatayı benim düzeltmem gerekmez mi ilişki yürümez mi bu şekil ? Hatandan ders almazmısın hiç alırsın be ustam . Hoşgörü saygı tükenen şeyler midir ? Bugün yüzün gülüyorsa yüzünü güldürebiliyorsan varsındır ustam iyisindir ama ağlıyorsan sinirleniyorsan yoksun sen teksin ustam her zaman ki gibi tek .. Bir insanla ayrılalım demek için mi hayat birleştirirsin ? Yoksa sadece onun olmak sadece onu bilmek için mi ?

Kimseye hesap soramazsın ustam kimseye darılamazsın, kimseye neden diyemezsin. Dedirtmezler ustam kimseden birşey isteyemezsin o yüzü bırakmazlar sende. Yiyorsa iste, yiyorsa beni mutlu et de. Karşılıklıdır herşey ustam, almadan vermek Allah’a mahsustur derler felsefi düşünceleri bu olmuş herkesin onun için herkes senden birşeyler alıp götürür.Kimse bırakmaz sende birşey tek bıraktıkları kırdıkları yürek parçalarıdır.

Şimdi söyle ustam bu kadar iğrençliğin bu kadar şerefsizliğin bu kadar namussuzluğun arasında nasıl yaşanılır. İğrenç, şerefsiz. namussuz olarak mı ? Bence öyle. Ancak o şekil yaşarsın ustam bu devirde ancak onlardan biri olarak yaşarsın .. Hani derler ya ” Hayat bu ise üstü kalsın ” harbiden de hayat bu ise üstü kalsın be ustam ! Sen iyi oldukça karşında ki iyi düşünmedikçe iyiliğinin hiç bir anlamı kalmaz .. Bu yazıyı yazdım ya ustam bunu okuyupta darılanlar olacaktır. Darılmayın sizler boşverin herkesin hayatında düşüneği cebine girip çıkan parası var onları düşünün menfaatlerinizi düşünün kendinizi düşünün böyle şeylere kafa yormayın !

  • *Sevgili ziyaretçi, konu hakkındaki düşüncelerini yukarıdaki formları eksiksiz doldurarak bizimle paylaşabilirsin...