Caner İLBARS Menu

Link:

Dostluk…

Dostluk için gereken cümleler:
1. cümle: Merhaba nasılsın?
2. Nerede yaşıyorsun, yaşın kaç?
3.Bir resmin yok mu?
Yapmayın arkadaslar , böyle başlayarak dostluk olmaz, kurulmaz! Bunun adı başka birşey olur. Lütfen dostluğu, cinsel birlikteliği ifade eden “dost hayatı yaşamak”taki yanlış anlamıyla ele almayın! Çünkü dostluk, çok daha farklı, önemli ve güzel bir şeydir! Ve dostluklar, yalnızca karşı cinsleri birlikte yatağa götürecek, işi bitince de içinden kolayca sıyrılacağı, “sepet koluna, herkes yoluna!” diyebileceği bir kavram değildir.

Dostluk emek ister, yürek ister, sevgi ister, fedakarlık ister, güven ister, sabır ister! Dostlukta yaşın, cinsin, fiziksel durumun önemi de yoktur! Bir çocukla ,70 yaşında biri, bir kadınla bir erkek, ya da bir kadınla kadın, erkekle erkek de dost olabilir. Özürlü biri ile sağlam biri ya da çok güzel biriyle, çirkin biri de dost olabilir yani. Hatta hayvanlarla dahi dostluk edilebilir.

Lütfen “aşkım, aşkım” diye diye içini boşaltığınız aşk kelimesine yaptığınız muammeleyi “dostluk”a da yapmayın. Bir saatlik beraberliklerine bile aşkım diye seslenenler, 2. saat en ağıza gelmeyecek lafları, en son söylenebilecek sözleri birbirlerine edebiliyorlar. Yani birine ” aşkım” diyebilmek için çok düşünmek lazım, gerçekten o kelimeyi hak eden birine mi söylüyoruz yoksa moda olduğu için mi kullanıyoruz diye… Tabiki dostluk kelimesi de öyle. Yalnızca hak edenlere söylenmesi gereken bir kelimedir ki; içinde saygı vardır, emek vardır, güven vardır, kardeşlik vardır, içtenlik vardır, sırdaşlık vardı, koşulsuz sevgi vardır. Tabi ki insanın aynı zamanda “en iyi dostum” da diyebileceği bir kişiyle beraber olması ya da evlenebilmesi çok güzel ! Ama bu her zaman mümkün olmuyor, her dostunuzla evlenemezsiniz ama her zora düştüğünüzde, başınız sıkıştığında, başınızı omzuna koyabilir, dertlerinizi paylaşabilirsiniz,akıl danışabilirsiniz. Dost; sizin dertlerinizi dert edinip sizinle üzülen, çare arayandır; sevinçlerinize, mutluluklarınıza, sizin kadar sevinen, mutlu olandır!
Tabi bu koşulları taşıyanlar varsa hemen onlardan kendinize birer dost ediinin:).

 • Havva

  herkese aşk denilmeyeceği gibi herkesde dost olmuyo,arkadaş çokk ama malesef dost yok..günümüz şartlarında kendinden ve ailenden başka dost bulmak imkansız gibi birşey…

 • Aysun

  katılıyorum dost bulmak çok zor ama belli aşamaları geçtikten sonra da hala yanındaysa yıllardır sizi bırakmamışsa bide tombul olduğunu da kabul etmiyorsa o bir canerdir o kesin dosttur :))

 • burcu

  Günümüzde olmasada bizde var canımm dostum canerim benimm

 • Caner ILBARS

  @burcu Hep vardı hepte olacaktır 🙂

 • *Sevgili ziyaretçi, konu hakkındaki düşüncelerini yukarıdaki formları eksiksiz doldurarak bizimle paylaşabilirsin...